JE REKONSTRUKCE NÁPLAVKY OPRAVDU TEN SPRÁVNÝ POČIN?

JE REKONSTRUKCE NÁPLAVKY OPRAVDU TEN SPRÁVNÝ POČIN?

Již nějakou dobu přemýšlím o tom, jestli je rekonstrukce Náplavky opravdu ten správný počin. Jestli se tímto počinem neztratí něco, pro co jsou podobná místa velmi oblíbená. Je to jistá míra hraničního chaosu, neuspořádanosti a života které dávají těmto místům jejich úžasnost.  Co se stane, když ztratí svůj půvab, třeba tím, že ztratí svoji duši.
Magistrála a její okolí si zaslouží zodpovědný přístup

Magistrála a její okolí si zaslouží zodpovědný přístup

Problém pražské magistrály poletuje vzduchem již řadu let. Přestože to není nový problém, stále jitří emoce. Jsem přesvědčen, že problém magistrály a jejího okolí si zaslouží zodpovědný přístup a vnímání za délku volebního období. Udržme tedy vůli k řešení a udělejme ze současného stavu, který je překážkou ve městě, místo, které bude Praze dávat nový potenciál..
TAKŽE ZASE NIC

TAKŽE ZASE NIC

Problém Pražské magistrály: Poslední pokus o řešení, měl být v procesu právě teď. Praha si nechala navrhnout řešení od ateliéru dánského architekta Jana Gehla, který se ve své tvorbě věnuje především veřejnému prostoru. Pražské zastupitelstvo bohužel poslalo tento projekt k ledu. Možná nepochopením problému, asi blížícími se volbami. Takže zase nic.